Cocktail

Zajímavosti o Tahiti

Chtěli byste se na některé z krásných pláží Tahiti vzít a nevíte, co je k tomu zapotřebí? Fascinují vás polynéské tance, ale neznáte jejich původní význam a historii? Pak čtěte dále. Na téhle stránce jsme pro vás připravili právě zajímavosti a perličky společně s praktickými informacemi, které by se vám při cestě na Tahiti mohly hodit.

Svatba na Tahiti

Tepe-li ve vás srdce romantika, pak popřemýšlejte o svatbě na Tahiti. Jen pozor na to, že svatba na Tahiti – aby byla platná – musí být uzavřena na úřadě a to mezi osobami, které na území Francouzské Polynésie pobývají už alespoň měsíc. Jinak je svazek neplatný.

Symbolická svatba na Tahiti, přímo v polynéském chrámu zvaném marae je ale zážitek na celý život. Oddávajícím je přímo kmenový náčelník. Všude jsou květiny, věnce a manželé na místo obřadu připlují lodí. Nevěsta v převleku za princeznu, ženich v róbě polynéského válečníka. Oddávající jim nejprve umyje ruce kokosovým mlékem a pak jim sdělí jejich nová polynéská jména. Až poté mohou být prohlášeni za muže a ženu.

Tahiti – kolébka polynéských tanců

Typické pohupování boků, sukénky a květiny okolo krku – to jsou polynéské tance. Svou otevřenou sexualitou Evropany tak pouřovaly, že je v roce 1819 nechali zakázat. A tento zákaz platil až do 50. let 20. století. Až poté bylo možné začít opět tančit na veřejnosti.

Je chybou si myslet, že dnes jsou polynéské tance jen divadýlkem pro turisty. Není tomu tak. Polynéské tance jsou vždy autentické a vyprávějí konkrétní legendy. Dnes se rozlišuje pět základních typů tanců – válečný tanec otea, ohňový tanec, hivinau, neboli tanec námořníků, paoa, což je tanec v sedě, a aparina, kdy tanečnice vyprávějí příběh pomocí pohybů rukou.

O symbolice květinové ozdoby, tzv. tiary si můžete počíst v sekci Tahiti – více informací, kam vyrazit vám zase poradí stejnojmenná rubrika.

Francouzská Polynésie

další oblasti Francouzské Polynésie »

Partneři

Logo ESO travel

Veškeré informace pochází z dílny specialisty na luxusní dovolenou na Tahiti – CK ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@polynesie-tahiti.cz