Cocktail

Více informací o Tahiti

Tahiti, nejslavnější ostrov Francouzské Polynésie, ze vzduchu připomíná osmičku. Je tvořený dvěma hlavními částmi. Velkým ostrovem, který se jmenuje Tahiti Nui, a malým ostrovem Tahiti Iti. V jejich okolí pak ve vodách mělké laguny leží další desítky a desítky malých ostrůvků, takzvaných motu.

Tahiti je hlavním centrem celé oblasti. Vždyť právě na Tahiti leží Papeete, hlavní město celé Francouzské Polynésie. Nečekejte při jeho návštěvě, ale klasické pohlednicové Tahiti, to vás pak Papeete pořádně zklame. Je to totiž město plné chaosu a hluku tvořené zamotanou spletí uliček. Za klasickým Tahiti musíte dál od tohoto města.

Tahiti – pláže a ideální podmínky pro potápění

Tahiti nabízí desítky a desítky kilometrů romantických pláží. A protože je Tahiti sopečného původu, na části z nich leží jemný černý písek. Černý písek je poznávacím znamení hlavně pláží na severu. Jižní pláže jsou dnes pokryty už pískem bílým, který sem byl dovezený.

Tahiti je také ideálním místem pro pozorování delfínů nebo velryb s mladými. Vyrazit by sem měli i potápěči-začátečníci. Viditelnost je tady extrémně dobrá, prý až 40 metrů, život pod vodou bohatý a nebezpečí téměř žádná. Žádné zpětné proudy, žádní nebezpeční živočichové.

A po celém dnu na pláži si můžete večer při sklence něco dobrého užít vystoupení tradičních polynéských tanců. O nich najdete více informací v kategorii Zajímavosti, tipy, kam se dá na Tahiti vyrazit, potom hledejte ve stejnojmenné kategorii Kam vyrazit.

Francouzská Polynésie

další oblasti Francouzské Polynésie »

Partneři

Logo ESO travel

Veškeré informace pochází z dílny specialisty na luxusní dovolenou na Tahiti – CK ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@polynesie-tahiti.cz