Cocktail

Další informace o Tahiti

Dobrá rada je nad zlato. A v případě cestování do vzdálené Francouzské Polynésie to platí dvojnásob. Zde najdete další informace, které by se vám na dovolené na Tahiti mohly hodit.

  • možná hned na letišti dostanete za ucho takzvanou tiaru, což je květinová ozdoba, která má svůj specifický význam. Pokud si ji dáte za levé ucho, říkáte tím okolí, že jste zadaní. Květina za pravým uchem svědčí o pravém opaku. A pokud si před vámi dívka vplete květinu do copu a pak odchází, vysílá jasné „Následuj mě!“
  • na Tahiti je možné vyrazit na lodi na moře a pozorovat delfíny. V některých měsících je možné sledovat i velryby se svými mláďaty.
  • nějakou dobu tady ve vesnici Mataica žil i slavný malíř Paul Gauguin, který se nechal okouzlit a zároveň i inspirovat místními ženami. Jednu z nich dokonce pojal za milenku, jmenovala se Teha´amana a stala se častým modelem jeho obrazů.
  • Tahiti je součástí Francouzské Polynésie, což je, jak už název napovídá, zámořské teritorium Francie. Čas od času se v hlavním městě Papeete pořádají menší demonstrace za absolutní nezávislost souostroví.

Chcete vědět víc? Pak se podívejte na stránku Více o Tahiti, popřípadě do kategorie články, kde najdete odkazy na obsáhlé a na obrázky bohaté články na severu Novinky.cz.

Francouzská Polynésie

další oblasti Francouzské Polynésie »

Partneři

Logo ESO travel

Veškeré informace pochází z dílny specialisty na luxusní dovolenou na Tahiti – CK ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@polynesie-tahiti.cz