Cocktail

Poznejte okolí Tahiti

Je na vás Tahiti moc hlučné a turistů na něm až moc? Vydejte se na jiný ze zhruba sto dvaceti ostrůvků, které pod Francouzskou Polynésii spadají. Ať už to bude luxusní Bora Bora, nebo turismem jen lehce ovlivněné Huahine.

Bora Bora

Tisíc dolarů za přenocování jedné osoby – tolik zaplatíte, když si budete chtít užít luxus na Bora Bora. Bora Bora v překladu znamená prvorozený a dost možná tento název odkazuje na fakt, že ostrov vznikl už před pěti miliony let po výbuchu sopky. Od té doby se ale stále propadá zpět do laguny.

Huahine

Turistů je tady minimum, atmosféra pravé Polynésie téměř hmatatelná. Huahine je ostrov, který milují nezávislí cestovatelé a také surfaři, pro které jsou tady ideální podmínky. Nečejte nijak přehnaný luxus, bungalovy jsou ale útulné a praktické.

Moorea

Jen dvacet jedna kilometrů. Tolik dělí ostrov Moorea od slavnějšího Tahiti. Pokud nechcete, aby vás dovolená ve Francouzské Polynésii zruinovala, pak jeďte právě sem. Ceny jsou tady o poznání příznivější než na známějším Tahiti, pláže jsou ale krásné úplně stejně.

Manihi

Šperk osazený černou perlou – to je častý, ale rozhodně ne levný suvenýr z atolu Manihi. Právě tady jsou i největší farmy na černé perly na planetě. Mimochodem – černé perly vznikají jen ve Francouzské Polynésii. Nikde jinde na planetě se jim nedaří. Proč? To je pro vědce dodnes záhadou.

Francouzská Polynésie

další oblasti Francouzské Polynésie »

Partneři

Logo ESO travel

Veškeré informace pochází z dílny specialisty na luxusní dovolenou na Tahiti – CK ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@polynesie-tahiti.cz