Cocktail

Kam vyrazit

Největším tahákem Tahiti jsou bezesporu krásné pláže a čisté a průzračné moře. Jsou tady ale i další místa, která stojí za to poznat a události, které je třeba zažít na vlastní kůži, abyste mohli říct: „Byl jsem na Tahiti a vím, co to znamená, když se řekne ,pravá Polynésie´!“

Přiblížíme vám nejen hlavní město ostrova, ale i místní tradiční festival nebo nedaleký ostrov Moorea.

Tahiti – hlavní město Papeete

Papeete není jen hlavním městem Tahiti, ale vůbec celé Francouzské Polynésie. Říká se, že není příliš pěkné, ale návštěva v něm, že je zajímavá. Město Papeete navíc se soumrakem ožívá a stává se rájem pro milovníky zábavy. Bary a restaurace zavírají s ránem.

Při návštěvě Papeete se projděte po bulváru Pomare, hlavní třídě města, na které se soustředí to nejdůležitější, co turista potřebuje. Banky, restaurace, hotely a bary.

V sobotu pak jen kousek odsud probíhají slavné trhy. Tržiště Marché de Papeete se zaplní lidmi, kteří prodávají, kupují, smlouvají… Místní trhy mají tradici dlouhou už 250 let a sehnat se na nich dá všechno od ovoce, přes ryby po suvenýry.

Tahiti - Heiva festival

V červenci a srpnu se celé Tahiti mění v dějiště slavného festivalu polynéské kultury. Heiva festival je jak pro místní, tak pro turisty velkou událostí. Soutěží se třeba v jízdě na klasických vahadlových člunech, v tanci a volí se i nejkrásnější dívka ostrova.

Výlet na ostrov Moorea

Jen 21 kilometrů od Tahiti leží ostrov Moorea. Podle mnohých v jeho stínu, podle jiných naštěstí právě díky Tahiti mimo hlavní nápor turistů, kteří by ho jinak zbavili jeho dodnes typického polynéského rázu. Můžete se tu potápět za žraloky nebo navštívit místa známá z filmu Bounty – Cookovu zátoku a zátoku Opunohu.

Další tipy na výlety, tentokrát na okolní ostrovy, najdete v kategorii Poznejte okolí. Zajímat by vás mohly i články doplněné krásnými fotografiemi.

Francouzská Polynésie

další oblasti Francouzské Polynésie »

Partneři

Logo ESO travel

Veškeré informace pochází z dílny specialisty na luxusní dovolenou na Tahiti – CK ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@polynesie-tahiti.cz